Přejít k obsahu

Aktuality

Aktuality

 • Vydáváme závěrečné monografie projektu
  Vydáváme závěrečné monografie projektu

  Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

  s velkým potěšením Vám přinášíme odkaz na vzniklé závěrečné monografie projektu. Pro každý obor vznikla rozsáhlá kniha shrnující poznatky 3 letého výzkumu v rámci projektu Didaktika – Člověk a příroda A. V knihách naleznete nejen použitou metodiku výzkumu a samotné výsledky, ale také hlavně vytvořené moduly, které pomáhají překonat kritičnost daných témat a tematických celků.

  19.03.20
  Číst dále >
 • Dozvuky projektu
  Dozvuky projektu

  Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

  na oficiálním univerzitním webu vyšel v prosinci článek k našemu projektu Didaktika - Člověk a příroda A.

  Článek je dostupný ZDE.

  Děkujeme za spolupráci všem, kteří byli v projektu zapojeni.

  23.01.20
  Číst dále >
 • Proběhla třetí projektová konference
  Proběhla třetí projektová konference

  V SC iQLANDIA Liberec a Wellness hotelu Babylon proběhla ve dnech 18. – 19. 10. 2019 již třetí projektová konference. Akce se nesla ve velmi pohodové a tvůrčí atmosféře.

  22.10.19
  Číst dále >
 • Blíží se 3. projektová konference
  Blíží se 3. projektová konference

  Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

  již za několik dnů se shledáme na poslední projektové konferenci. Jak určitě všichni víte, konference se bude konat ve dnech 18. a 19. 10. ve velmi inspirativních prostorách science centra iQLandia Liberec a v luxusním Wellness hotelu Babylon. Všichni se těšíme na pohodou a tvůrčí atmosféru, která panovala na předcházejících konferencích.

  Pokud se chcete podívat, co Vás na konferenci čeká a jaké přednášky a workshopy budete moci navštívit, shlédněte nově vydaný 3. cirkulář.

  Věříme, že si konferenci společně užijeme.

  03.10.19
  Číst dále >
 • Přihlašování na konferenci a II. cirkulář
  Přihlašování na konferenci a II. cirkulář

  Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

  s radostí Vám oznamujeme, že bylo právě spuštěno přihlašování na konferenci našeho projektu. Odkaz na přihlášku naleznete níže v textu. Pokud stále váháte, zda se konference zúčastnit, shlédněte v pořadí již druhý cirkulář, který naleznete také níže, a kde se dozvíte vše, co pro své rozhodnutí potřebujete.

  25.07.19
  Číst dále >
 • Publikujeme v odborném časopise
  Publikujeme v odborném časopise

  Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

  podobně jako minulý rok, vychází výsledky našeho projektu opublikované v odborném časopise ARNICA. Každý obor pro Vás připravil článek o dosavadním stavu výzkumu v rámci našeho projektu. Níže najdete odkaz na internetové stránky časopisu, kde si můžete články stáhnout a prohlédnout.

  11.07.19
  Číst dále >
 • Projektová konference v Liberci
  Projektová konference v Liberci

  Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

  s potěšením Vám oznamujeme, že byl vybrán termín pro další projektovou konferenci, která se bude letos konat v Liberci v budovách SC iQLandia. Můžete se těšit na velmi pestrý a zajímavý program v silně inspirujícím prostředí.

  15.04.19
  Číst dále >
 • 3. cirkulář
  3. cirkulář

  Vážení kolegové,

  blíží se naše společná konference v Ostravě. Přinášíme Vám proto v pořadí třetí cirkulář, ve kterém naleznete vše potřebné.

  22.10.18
  Číst dále >
 • Přihlašování na konferenci Kritická místa kurikula ve škole i za školou
 • Aktualizovaný program konference
  Aktualizovaný program konference

  Vážené kolegyně, vážení kolegové,

  přinášíme Vám aktualizovaný program podzimní konference, ve kterém naleznete podrobný rozpis jednotlivých oborových sekcí.

  21.08.18
  Číst dále >
 • 2. cirkulář je zde
  2. cirkulář je zde

  Podívejte se na druhý cirkulář k plánované konferenci.

  26.06.18
  Číst dále >
 • 2. konference projektu Didaktika - Člověk a příroda A
  2. konference projektu Didaktika - Člověk a příroda A

  Vážení kolegové,

  rádi bychom Vás pozvali na druhou plánovanou konferenci projektu Didaktika - Člověk a příroda A. Podobně jako první konferenfe se i tato bude týkat kritických míst kurikula na druhém stupni základní školy. Konference proběhne 29. a 30. října v unikátním a velmi inspirativním prostředí ostravského science centra Svět techniky v Dolních Vítkovicích.
  Pro detailní informace shlédněte 1. cirkulář.

  16.05.18
  Číst dále >
 • Workshop s učiteli zeměpisu
  Workshop s učiteli zeměpisu

  Učitelé zeměpisu se v lednu mohli vzdělávat na workshopech, které pro ně připravili členové týmu geografie. Dne 19. ledna proběhl workshop pro učitele na Západočeské univerzitě v Plzni a 25. ledna na partnerské Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Na plzeňský workshop, zaměřený na téma litosféra, dorazilo 6 z 8 učitelů, stejně tomu bylo i v Ústí nad Labem, kde se ovšem vyjma litosféry řešilo i témata týkající se atmosféry.

  30.01.18
  Číst dále >
 • Konference „Kritická místa kurikula v přírodovědných oborech na ZŠ“
  Konference „Kritická místa kurikula v přírodovědných oborech na ZŠ“

  V rámci projektu Didaktika - Člověk a příroda A (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_011/0000665) se uskutečnila ve dne 26. 10. a 27. 10. 2017 konference nazvaná "Kritická místa kurikula v přírodovědných oborech na ZŠ“

  09.11.17
  Číst dále >
 • Veletrh nápadů učitelů chemie v Plzni
  Veletrh nápadů učitelů chemie v Plzni

  Ve dnech 6. a 7. října proběhl již šestý ročník Veletrhu nápadů učitele chemie. Tento ročník hostila tentokráte Plzeň v prostorách Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické pod záštitou ČSCH a ZČU v Plzni. Na Veletrhu vystoupilo se svými příspěvky 12 členů projektu Didaktika.

  09.10.17
  Číst dále >
 • Veletrh nápadů učitelů fyziky
  Veletrh nápadů učitelů fyziky

  První zářijový víkend se Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého stala hostitelkou již dvacátého druhého Veletrhu nápadů učitelů fyziky. Veletrhu se zúčastnilo 11 členů projektu Didaktika.

  14.08.17
  Číst dále >
 • Letní setkání oborového společenství praxe fyziky v Nečtinech
  Letní setkání oborového společenství praxe fyziky v Nečtinech

  Ve dnech 17. – 19. července 2017 proběhlo ve školicím středisku ZČU v Nečtinech setkání členů týmu fyziky a učitelů zapojených v projektu Didaktika – Člověk a příroda A.

  20.07.17
  Číst dále >
 • Konference didaktiků fyziky GIREP-ICPE-EPEC 2017
  Konference didaktiků fyziky GIREP-ICPE-EPEC 2017

  Ve dnech 3. 7. – 7. 7. 2017 se členové týmu fyziky projektu Didaktika – Člověk a příroda A Mgr. Jiří Kohout, Ph.D. a PhDr. Pavel Masopust, Ph.D. zúčastnili v irském Dublinu světové konference didaktiků fyziky GIREP-ICPE-EPEC 2017.

  01.07.17
  Číst dále >

Patička