Veletrh nápadů učitelů chemie v Plzni

Ve dnech 6. a 7. října proběhl již šestý ročník Veletrhu nápadů učitele chemie. Tento ročník hostila tentokráte Plzeň v prostorách Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické pod záštitou ČSCH a ZČU v Plzni. Na Veletrhu vystoupilo se svými příspěvky 12 členů projektu Didaktika.

V pátek dopoledne se účastníci sešli v prostorách Plzeňského Prazdroje, kde proběhla exkurze. K vidění byla expozice věnovaná historii výroby, budování areálu pivovaru a historii distribuce piva, následně prostory stáčírny, varny a ležáckých sklepů.

Během dvou dnů zaznělo celkem 27 příspěvků věnovaných různým oblastem chemie: motivace ve výuce, využití ICT a software pro chemii, mezipředmětové vztahy v přírodovědných oborech, práce s nadanými žáky v chemii, možnosti DVPP a projektové strategie a v neposlední řadě experimentální práce žáků a vyučujících.

Sloupová

Štrofová